درآمد طراحان گرافیک ، کمتر از پیک های موتوری

همانطور که میدانید طراحان گرافیک با تخصصی که دارند و همینطور علم تحصیلی و هزینه هایی که برای تحصیل کرده اند اغلب با درآمد های پایین تری نسبت به دیگر شغل های عادی جامعه در حال گذران زندگی هستند .

برای مثال یک کارگر ساده ساختمانی که کاری جز جابجا کردن مصالح ساختمانی و بالا انداختن آجر نمیداند بصورت میانگین درامد روزانه اش مبلغی بین ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان در زور است . که به عبارتی ماهیانه بین ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان درامد دارد در حالی که نه تحصیلاتی دارد (نه هزینه تحصیل کرده) و نه تجربه و تخصص خاصی دارد .

حال یک طراح گرافیک تازه کار که تجربه زیادی ندارد معمولا در شرکت ها با مبلغ ماهیانه ۷۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ماهیانه استخدام میشود و با این مبلغ اندک که یک چهارم یک کارگر ساحتمانی ساده است گذران زندگی میکند .

حال یک طراح معمولی که تجره کاری نزدیک به ۳ سال دارد با حقوق ماهیانه بین ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ماهیانه مشغول به کار است که کماکان حقوقی کمتر از یک کارگر ساده ساختمانی دریافت میکند . که جای تاسف دارد .

هم اکنون یک طراح نسبتا حرفه ای را در نظر بگیرید که وظیفه های گوناگونی همچون ایده پردازی ، نظم ، توانایی کار گروهی ، ایده پردازی و قدرت اجرا را دارد و همچنین بیش از ۶ سال سابقه کاری دارد ، ماهیانه حقوقی بالغ بر ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان دریافت میکند ، که هنوز هم کمتر از یک کارگر ساده حقوق میگیرد . که جای تاسف دارد .

و حالا یک طراح کاملا حرفه ای که بیش از ۱۰ سال سابقه کاری دارد و به اکثر نرم افزار های گرافیکی تسلط دارد و بطور کامل با تمامی پیچ و خم های این کار آشناست و سرعت بالایی در اجرا و به اتمام رساندن پروژه ها دارد و همینطور ذهن متفکری در ایده پردازی دارد ماهیانه درآمدی بین ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۵٫۵۰۰٫۰۰۰ دریافت میکند . که اغلب موفق به دریافت این مبلغ از کارفرما نمیشود . اما با این حال بالاخره توانسته از یک کارگر ساده بیشتر پول به جیب بزند .

اما هنوز جای تاسف داره …

چرا کر یک شخص متخصص مثل طراح گرافیست که علوم فراوانی را فرا گرفته و مقدار زیادی هزینه و زمان برای یادگیری صرف کرده است ، تحت هیچ شرایطی نباید کمتر و یا در برخی موارد به اندازه یک کارگر ساده درآمد داشته باشد .

حال اگر صنف کارگران ساده ساختمانی را رها کنیم ، میبینیم مشاغل ساده دیگری هم هستند که درآمدی بیشتر از یک طراح گرافیست دارند ، که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم .

اسنپ

فرد و یا افرادی که در اسنپ به عنوان راننده مشغول به کار هستند که تنها تخصص و مدرکشان گواهینامه های رانندگی شان میباشد و ساعت کاری مشخصی هم ندارند و هرزمان که اراده کنند شروع به کار میکنند معمولا درامد روزانه شان بسته به مدت زمانی که کار میکنند متغیر است . اما طبق تحقیقات به عمل آمده روزانه بین ۱۵۰٫۰۰۰ تا ۳۵۰٫۰۰۰ تومان درامد کسب میکنند . که به عبارتی میشود ماهیانه بین ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۱۰٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان که حتی خیلی بیشتر از یک طراح حرفه ایست .

الوپیک

پیک های موتوی و یا رانندگان وانتی که در این اپلیکیشن مشغول به کارند که اکثرا کمتر از دیپلم سواد دارند و تنها تخصصشان همان رانندگی کردن در شهر است نیز طبق تبلیغات خود شرکت الوپیک در کمترین حالت ممکن روزانه بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ تومان و ماهیانه ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان درآمد کسب میکنند . حتی یک پیک موتوری ساده هم بیشتر از یک طراح درآمد دارد .

درآمد طراحان گرافیک

بوتیک

فردی که یک مغازه را جهت راه اندازی فروشگاه و بوتیک پوشاک راه اندازی میکند با سرمایه های متفاوت (بسته به مکان فروشگاه درامد متغیر است) چه درآمدی روزانه (بصورت حالص) خواهد داشت ؟

با توجه به تحقیقات انجام شده یک بوتیک پوشاک زنانه در شرق تهران (نارمک) بصورت خالص روزانه بین ۷۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ درامد دارد که به عبارتی ماهیانه بین ۲۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۴۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان درآمد دارد .

فست فود و رستوران

یک فست فود واقع در محدوده نارمک تهران که متراژی بالغ بر ۳۰ متر دارد و ابزار های برای فروش کباب ترکی نیز دارد و همچنین بین ۳ الی ۷ کارگر و آشپز دارد ، روزانه بین ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان درامید دارد (بصورت نا خالص) یعنی ماهیانه بین ۲۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان درامد نا خالص . طبق تحقیقات و براورد انجام شده هزینه های ماهیانه این فست فود اعم از هزینه اجاره مغازه ، حقوق کارگر ها ، هزینه مواد مصرفی ، آب ، برق ، گاز و …. مبلغی بین ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان ماهیانه است که به عبارتی مدیر فست فود که هیچ گاه در فست فود حظور ندارد ماهیانه بین ۱۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان درامد دارد .

آخه چرا ما به سمت شغل طراحی و گرافیک رفتیم !؟

درآمد طراحان گرافیک,درآمد گرافیک,طراحان گرافیک,حقوق گرافیک,حقوق طراحان گرافیک,حقوق طراحی,حقوق ماهیانه طراحان گرافیک,حقوق ماهیانه گرافیک
۲,۸۹۰ بازدید | بازدید امروز ۱ |||| عضویت در کانال تلگرام آموزش فتوشاپ دیجی گرافیک